СБ ООН: стрільба по протестуючих у Києві велася з офісу Андрія Парубія

СБ ООН: стрільба по протестуючих у Києві велася з офісу Андрія Парубія

Акти насильства в ході протестів у Києві, в тому числі повідомлення про те, що стрілянина по демонстрантах і правоохоронцях велася з офісу коменданта Майдану Андрія Парубія потребують ретельного розслідування. Про це заявив в четвер постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін, виступаючи на засіданні Ради Безпеки ООН.
«Скоєні в Києві акти насильства потребують ретельного міжнародного розслідування», — зазначив він, попередивши, що «картинку київської та західної пропаганди повністю перегортає інформація про те, що як у представників сил правопорядку, так і у протестуючих, стріляли одні й ті ж провокатори». «Причому, за останньою оприлюдненою інформацією, стріляли з штаб-квартири коменданта Майдану, який тепер очолив Раду національної безпеки України», — вказав постпред РФ.
Про те, що Андрія Парубій може бути причетний до розстрілу протестуючими в Києві, заявив колишній керівник СБУ Олександр Якименко в інтерв’ю телеканалу «Росія -24».
Минулого тижня в Інтернеті з’явився запис телефонної розмови глави МЗС Естонії Урмаса Паєта і верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, в ході якого обговорювалися висновки українських медиків, які проводили розтин тіл загиблих в Києві на майдані Незалежності. За словами естонського міністра, «всі свідчення показують, що вбиті снайперами люди з обох сторін — поліцейські і люди з вулиці — були вбиті одними і тими ж снайперами». «Тепер є все більша і більша розуміння, що за снайперами стоїть не Янукович, а хтось із нової коаліції», — підкреслив міністр. «Цікаво. Тоді потрібно розслідувати», — відповіла йому Ештон.

Виктор Другоруб


96

Новости партнеров