Держкомтелерадіо України закликає телеканали не показувати російські програми і фільми

Держкомтелерадіо України закликає телеканали не показувати російські програми і фільми

Державний комітет телебачення і радіомовлення України закликає керівників телеканалів не показувати російський медіа -продукт у вітчизняному ефірі. Відповідне звернення розміщено на офіційному сайті відомства.

« На час загострення ситуації звертаємося до вас з проханням переглянути програмне наповнення телерадіоканалів, утриматися від показу розважальних, гумористичних програм, особливо російських пригодницьких фільмів, які пропагують російських правоохоронців і війська спеціального призначення» — наголошується в повідомленні.

На думку Держкомтелерадіо , такі заходи дозволять « протистояти інформаційній окупації України » і «зберегти єдність народу».
Нагадаємо, 11 березня Нацрада України зажадав відключити 5 російських каналів — «Вести», « Росія 24», ОРТ, «РТР- Планета», «НТВ- Мир», мотивувавши вимога міркуваннями інформаційної безпеки України. До 50% провайдерів по всій Україні ці канали відключили. Але такі великі гравці, як «Воля» і Viasat, мовлення не припинили.

В ОБСЄ відключення російських телеканалів не схвалили. Зокрема, стурбованість з приводу вимоги Нацради України висловила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.

«Питання національної безпеки не повинні використовуватися для тиску на свободу ЗМІ. Я не вітаю будь-яку державну пропаганду , але кожна людина має право на отримання інформації з будь-яких джерел. Виключення і заборона каналів не шлях для вирішення цих проблем , будь-якої потенційної проблеми треба протиставляти аргументи», — цитує Міятович сайт ОБСЄ.

Ольга Бузыка


71

Новости партнеров