В Україні створена Національна гвардія. Вона замінить внутрішні війська МВС

В Україні створена Національна гвардія. Вона замінить внутрішні війська МВС

Парламент України прийняв Закон «Про Національну гвардію України». Гвардія стане наступницею внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ.

«За» проголосувало 262 депутати Верховної Ради з 330. У повному складі не голосувала фракція Компартії України , яка таким чином протестує проти захоплення партійних офісів. З Партії регіонів закон підтримав лише один депутат, повідомляє УНІАН. Документ опублікований на офіційному порталі ВР.

Передбачається, що гвардія стане військовим формуванням, призначеним для охорони держкордону та боротьби з тероризмом. У числі іншого вона буде брати участь у відбитті збройної агресії, ліквідації збройних конфліктів, охорони громадського порядку і забезпечення громадської безпеки.

Національна гвардія буде виконувати службово-бойові завдання в умовах мирного часу і при надзвичайних ситуаціях. Її чисельність не перевищить 60 тисяч осіб. Командувача гвардією буде призначати і звільняти Рада за поданням президента.

Раніше в.о. міністра оборони Ігор Тенюх повідомив, що армія України під час останніх навчань показала невтішні результати. З 41 тисячі військовослужбовців у бойовій готовності фактично перебувають лише 6 тисяч солдатів.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомляв, що на перших порах мобілізація проводитиметься у внутрішні війська, а потім в Національну гвардію.

Нагадаємо, Національна гвардія України вже була створена в 1990 році. Підрозділ, засноване на базі Внутрішніх військ УРСР, проіснувало до 2000 року.

Елизавета Будько


147

Новости партнеров