ВР України звернулася в ООН з проханням запобігти «анексіі» Криму Росією

Сьогодні Верховна Рада України прийняла постанови про звернення до Організації Об’єднаних Націй. Зокрема, в документі йдеться про те, що Верховна Рада України вичерпала всі можливості по самостійному вирішенню ситуації, що склалася.

Даною постановою парламент рекомендує в.о. президента України, голови ВР Олександру Турчинову закликати Євросоюз » невідкладно застосувати всі наявні важелі впливу щодо Російської Федерації у зв’язку з її діями, спрямованими проти миру, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України ».

У документі повідомляється, що відповідно до визнаним статутом ООН правом на самооборону, » Україна залишає за собою право в разі потреби звернутися до будь-якого державі або регіональної системи колективної безпеки за допомогою з відновлення її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності ».

Нагадаємо, Верховна Рада Криму не визнав нову владу України і взяв під власний контроль життя півострова. На сесії 6 березня була прийнято рішення про приєднання Криму до Росії в якості суб’єкта Російської Федерації. За це рішення проголосувало 78 депутатів з 81 присутніх. 11 березня АРК та Севастополь опублікували спільну декларацію про свою незалежність від України, прийняту абсолютною більшістю голосів парламентаріїв.

16 березня на півострові пройде народний референдум , на якому кожен житель зможе висловитися з приводу майбутнього статусу Криму. Якщо жителі півострова погодяться з рішенням ВР Криму, регіон оголосить себе незалежною державою і подасть прохання про входження до Росії. У кримському парламенті заявляють, що міжнародне законодавство підтверджує право на самовизначення і не забороняє незалежним державам входити до складу інших незалежних держав. Кримські депутати посилаються на правила ООН і прецедент Косово.

Дмитрий Майдан


97

Новости партнеров