У Криму знімають фільм про епізод Афганської війни

У Криму знімають фільм про епізод Афганської війни

У СНД один з українських телеканалів до чергової річниці виведення радянських військ з Афганістану знімає документальний фільм-реконструкцію. Картина присвячена трагічним подіям бою 1-го батальйону 682-го мотострілецького полку в ущелині Хазара в Панджшерській ущелині в квітні 1984 року.

Як розповів сценарист і продюсер фільму Костянтин Ковригін, перші сцени вже відзняті в Криму. Так, діючий кар’єр «Мармуровий» в кримських передгір’ях виконав роль безлісних гір Афганістану. У сценах реконструйованих боїв взяли участь не тільки члени історичних клубів, але і солдати діючої армії. Консультантами виступали воїни-інтернаціоналісти Кримської організації Української спілки воїнів Афганістану. Крім того, знімальна група відвідає Івано-Франківськ, Одесу, Мінськ, Брест, Москву, Петербург та інші міста, де живуть ті, хто вижив з так званого Королівського батальйону, названого по імені комбата Королева.

«Відмінність нашого фільму від всіх інших — простежити історію учасників знаменитого бою 1-го батальйону 682-го мотострілецького полку в ущелині Хазара в Панджшерській ущелині, тих, хто вижив у тій битві. Після виведення військ з Афганістану, афганці зібралися на могилі комбата Королева в Підмосков’ї і пообіцяли знайти справжніх винних в загибелі щонайменше 80 солдатів. Тепер це їм може вдасться з допомогою нашої спільної роботи. Ми хочемо в нашій документальної реконструкції поміркувати, хто насправді виявився винен у загибелі людей, розповісти про продажних генералів», — розповів Ковригін.

52-минтуная стрічка з робочою назвою «Трагедія королівського батальйону» приурочена до чергової дати виведення радянських військ з Афганістану і вийде на українському телеканалі «Інтер» 15 лютого 2014 року.

Ольга Бузыка


123

Новости партнеров