МЗС Росії процитував Америці Декларацію незаівісімості США

МЗС Росії у зв’язку з жорсткою позицією США щодо самовизначення Криму нагадав заокеанським опонентам про положеннях основоположного для американської державності документа — Декларації незалежності. Своє звернення російське зовнішньополітичне відомство опублікувало на власній сторінці у Фейсбуці .

«Замість того, щоб в черговий раз потурбуватися «долями світу», потрудіться перечитати унікальний за силою думки документ — Декларацію незалежності , прийняту вашими попередниками — американськими конгресменами 4 липня 1776», — йдеться в цьому зверненні.

Російський МЗС вказує на той факт, що Декларація незалежності констатує «невідворотність поділу» Америки і Великобританії. Причому документ, який ліг в основу державної системи США, апелює до «духу справедливості і загальної крові».

Цитуючи Декларацію незалежності, МЗС Росії нагадує про ті обставини, які, на думку авторів історичного документа, дають народу право оголошувати про свою незалежність. Зокрема, це «розпуск палати представників», підпорядкування чужої юрисдикції, а також поява на території відокремлюваного народу найманців.

« Саме цей документ, — зазначає російський МЗС, — став зразком незалежного духу американського народу , який заявив свободу і демократію головними цінностями людства. За минулі сторіччя ви сильно змінилися, панове конгресмени».

Нагадуємо , що 11 березня Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів прийняла рекомендаційну резолюцію про введення санкцій відносно Російської Федерації .

Президент РФ Володимир Путін попередив, що наслідки такого кроку вдарять не тільки по Росії. «Я думаю, що в сучасному світі , коли все взаємопов’язано і всі так чи інакше один від одного залежать, звичайно, можна завдати якоїсь шкоди одна одній, але це буде взаємний збиток. І про це теж повинні подумати», — заявив глава російської держави.

Елизавета Будько


53

Новости партнеров