Начальник Генштабу України: «Не стріляйте в наших російських братів!»

Начальник Генерального штабу Збройних сил України адмірал Юрій Ільїн закликає солдатів і офіцерів не виконувати злочинні накази і ні в якому разі не відкривати вогонь по співвітчизникам і громадянам Росії . Питання про майбутнє Криму, так само як і про долю інших регіонів, не може вирішуватися за допомогою зброї, вважає він.

Про це йдеться у відкритому зверненні адмірала Ільїна.

«Зараз, як ви знаєте, мене позбавили можливості віддавати накази, незважаючи на те, що моє призначення на посаду начальника генерального штабу ЗСУ було вироблено законним Президентом України, коли його легітимність ще ніким не оскаржувалася. Але у мене завжди залишається моральне право висловити свою оцінку ситуації, що склалася», — зазначає начальник Генштабу.

При цьому він відзначає , що хто б не обіймав сьогодні крісло президента України, «без отримання народного мандата на загальних виборах у нього немає права віддавати наказ про застосування збройних сил».

Крім того, Ільїн підкреслює, що питання про долю українських регіонів не можна вирішувати збройним шляхом.

« Питання про майбутнє Криму , так само як і про право жителів Донецька , Харкова , Луганська, Одеси , Дніпропетровська, Миколаєва, Херсона та інших міст України вільно висловлювати своє бачення майбутнього нашої країни, має вирішуватися тільки за столом переговорів між політиками, але ні в жодному разі не за допомогою зброї», — підкреслює він.

Адмірал зазначає, що будь-які спроби втягнути ВСУ у збройний конфлікт виглядають злочином. На його думку , від мужності і стійкості українських солдатів залежить майбутнє не тільки країни, а й усього світу, який зараз перебуває на межі глобальної катастрофи.

«Українському солдату — спадкоємцю слави запорізьких козаків і великої армії — визволительки , зламала хребет нацизму , — немає чого доводити свою стійкість і мужність. Пам’ятайте, що ціною непродуманих дій буде крах надій нашого народу на мирне життя. Зберігайте холоднокровність і витримку, не здійснюючи трагічну помилку, виправити яку буде неможливо. Не стріляйте в наших російських братів , ні за яких обставин не відкривайте вогонь на поразку, якщо тільки мова не йде про порятунок вашого життя. І в будь-якій ситуації залишайтеся людьми», — закликає начальник Генштабу.

Ольга Бузыка


103

Новости партнеров