Після переговорів в Мінську і в Сочі Україні нагадали про газовий борг

Після переговорів в Мінську і в Сочі Україні нагадали про газовий борг

Керівник «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що Україна досі не погасила газовий борг у розмірі 882 млн. доларів. Росія і Україна підписали додаткову угоду, згідно з яким річний борг повинен бути погашений до кінця жовтня поточного року, однак цього не сталося.

Російська сторона наполягає, що йшла назустріч Киеву — «Газпром» авансом сплатив транзит газу по території України до початку 2015 року, а також надала Києву знижку, щоб за пільговою ціною закачати паливо в підземні сховища для забезпечення роботи в осінньо-зимовий період.

П’ятигодинні переговори Путіна і Януковича закінчилися тим, що «Газпром» висунув чергові претензії по борговим зобов’язанням України. При цьому глава «Газпрому» прямо заявив, що якщо борг не буде виплачений, Україну переведуть на постачання газу за передоплатою, тоді як сьогодні «Нафтогаз» розплачується до 7 числа наступного місяця.

У свою чергу український прем’єр Микола Азаров заявив, що такий борг не є критичним.
«Проблеми є, але вони не є критичними. Уряд тримає ці питання на контролі. Заява глави «Газпрому» потрібно адресувати в першу чергу «Нафтогазу», оскільки оплата поставок газу – питання двох господарюючих суб’єктів», — сказав Азаров.

На думку незалежного експерта енергоринку України Валентина Землянського, погасити такий борг буде нелегко.
«Акумулювати майже 7 млрд гривень досить складно. Це результат практично повної бездіяльності уряду: борги теплокомуненерго не тільки не зменшилися, а й зросли — понад 17 млрд. гривень, при цьому пропонується гасити їх векселями. Промисловість отримує газ від незалежних постачальників, хоча раніше це було додатковою статтею доходів НАК. По суті, це перші плоди лібералізації ринку газу для виконання вимог ЄС», — заявив він.

Виктор Другоруб


122

Новости партнеров