Мінфін запропонував на розгляд проект робочої програми з урахуванням вимог МВФ

Мінфін запропонував на розгляд проект робочої програми з урахуванням вимог МВФ

Міністерство фінансів пропонує провести жорстку політику економії бюджетних коштів. Це необхідно для стабілізації фінансової ситуації України.

 

Серед таких пропозицій у проекті — скасування надбавки до зарплати медпрацівникам установ охорони здоров’я і поетапне введення загальнообов’язкового медичного соцстрахування, скасування багатьох пільг для пенсіонерів у сфері охорони здоров’я, знищення інституту спеціальних пенсійних посібників, які виділяються вченим, державним службовцям, керуючим державних підприємств. Пенсіонерам, що працюють, мають намір виплачувати 50% пенсій. Аптеки та фармацевтів змусять платити ПДВ.

 

У сфері освіти — встановлення гнучкого стимулювання працівників та встановлення розміру надбавки в межах 20% вчителям, але й педнавантаження вчителям підвищать до 24 годин на тиждень. Реформи щодо дітей та їх батьків — скасування державної підтримки пологів, безкоштовного харчування, підручників, заходів молодіжних і дитячих організацій. А ось і про випускників: студентам, які навчалися на держбюджетній основі, необхідно буде відшкодувати плату, якщо не будуть працевлаштовані.

 

Бюджетні кошти піддаватимуть тотальному контролю. Кошти на утримання органів влади уріжуть.
Кіно і театр можуть незабаром стати розкішшю. Планують введення додаткового 20%-ного збору за квитки в кінотеатри та театри. Скоротиться фінансування театрів. Українське кіно буде створюватися лише на основі держзамовлення.

 

Щодо всіх громадян будуть продовжувати поширюватися права на спілкування рідною мовою, на отримання освіти та інформації.

 

Приватизувати всі шахти і скасувати всі субсидії та пільги для підприємств ЖКГ, транспорту — ще один пункт.
Крім того, внесли пропозицію про проведення адміністративно-територіальних реформ.

 

Нагадаємо, що на підставі договору між Україною і Європейським союзом, перша сторона отримує макрофінансову допомогу від другої в розмірі до 611 мільйонів євро. Друга сторона — Європейський союз — натомість висуває свої вимоги як кредитор. Перелік вимог та програма їх реалізації викладена в листі Мінфіну від 28.02.2014 року.

Елизавета Будько


118

Новости партнеров