Активісти звільнили приміщення Луганської облдержадміністрації після обіцянки облради розпочати підготовку до референдуму (ВІДЕО)

Активісти звільнили приміщення Луганської облдержадміністрації після обіцянки облради розпочати підготовку до референдуму (ВІДЕО)

Активісти, які вчора, 9 березня, захопили будівлю Луганської облдержадміністрації, провели ніч в цьому приміщенні і після зустрічі з депутатом облради Арсеном Клінчаєвим вранці його залишили. Клінчаєв повідомив людей, що депутати обласної ради готові прийняти рішення про проведення референдуму про статус області, державний статус російської мови і дадуть оцінку фактам порушення прав російськомовних жителів.

Зараз адміністрація розблокована, йде підготовка її до робочого тижня. Російський прапор з будівлі знятий.

В той же час з’явилася інформація про те, що вночі Клінчаєв був затриманий народним депутатом Олегом Ляшко і переданий правоохоронним органам. У міліції і прокуратурі доки цю інформацію не підтвердили.

Як повідомлялося раніше, генеральна прокуратура взяла на контроль розслідування за фактом захоплення Луганської ОДА.

Ленінський районний відділ Луганського міського управління МУ МВС розпочав досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом захвату будівлі Луганської ОДА. Вказані дії містять ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 341 («захват державних або громадських будівель або споруд»), ч.1 ст. 294 («масові безлади»), ч.1 ст. 109 («дії, спрямовані на насильницьку зміну або скидання конституційного ладу або на захоплення державної влади»), ч.1 ст. 338 («наруга над державними символами») Кримінального кодексу.

Нагадаємо, що 9 березня в Луганську після антифашистського мітингу активісти взяли штурмом облдержадміністрацію, вивісили на ній російський прапор і після тривалих переговорів змусили губернатора Михайла Болотських підписати заяву про відставку. Пізніше Болотських спростував інформацію про свою відставку.

Елизавета Будько


120

Новости партнеров