Маріуполь погрожує Києву зупинкою металургійних підприємств (ФОТО)

Маріуполь погрожує Києву зупинкою металургійних підприємств (ФОТО)

Понад 5 тис. учасників мітингу в Маріуполі Донецької області зажадали проведення референдуму і звільнення «народного губернатора» Павла Губарева. Люди зібралися в драмтеатру, після чого пройшли ходою до пам’ятника Леніну з гаслами «Фашизм не пройдет!», «Маріуполь, вставай!», «НАТО — ні!», «Свободу Губареву!», «Росія за нас!».

Перед присутніми виступили ті, хто разом з Губаревим брав участь у штурмі Донецької облдержадміністрації. Активіст, що назвався Антоном, розповів, що насправді жодного силового захвату не було, натовп увійшов до приміщень мирно, а міліція їм не перешкоджала. За словами учасників мітингу, на підприємствах з ними ведуть бесіди з вимогою припинити мітинги.

Мітингувальники закликали городян влаштувати в Маріуполі короткострокові страйки. «Ці столичні загарбники повинні пам’ятати, який пам’ятник стоїть на в’їзді до нашого міста — легендарному Макару Мазаю. У роки фашистської окупації він відмовився співробітничати з німцями і не виплавив для них ні тонни стали, за що і був знищений! Це приклад для всіх нас, як треба поступати з ворогами! Олігархи повинні знати, що ми не раби і на них працюватимемо до тих пір, поки всі наші вимоги не будуть почуті», — говорили у виступах.

У резолюції мітингу активісти висловили вимогу повернути найкрупніші підприємства в місті — металургійні комбінати ім. Ілліча, «Азовсталь», концерн «Азовмаш» у власність держави, відродити Азовське морське пароплавство і маріупольську кондитерську фабрику. Також прозвучали вимоги заборонити націоналістичні організації, провести референдум, звільнити народного губернатора Павла Губарева, а також провести дострокові вибори до парламенту. У випадку, якщо вимоги мітингу не будуть виконані, жителі погрожують взятися до радикальніших дій, зокрема, зупинити металургійні підприємства.

Елизавета Будько


127

Новости партнеров