Російські прикордонники виставили загородження з колючого дроту на кордоні з Україною

Російські прикордонники виставили загородження з колючого дроту на кордоні з Україною

У Луганській області на російсько-українському кордоні прикордонники виставили загородження з колючого дроту. Найбільше від цього постраждали місцеві жителі, адже для багатьох з них контрабанда була єдиним джерелом доходу. Також постраждали прості люди, оскільки у більшості родичі по обидві сторони кордону, і вони звикли досить вільно переміщатися.

Наприклад, донька мешканки селища Червона Таловка Тетяни Полуниной багато років тому вийшла заміж за росіянина. Тоді кордонів ще не було. «Нормально їздили туди-сюди. Возила продукти, возила молоко, так як у них сараю нету, все було у нас. А тепер — не можу привезти. Не пускають», — каже жінка.

Державний кордон між Росією та Україною проходить між двома будинками, відстань між ними кілька метрів. Але за законом родичам щоб потрапити один до одного тепер доведеться проїхати близько 40 кілометрів до найближчого пропускного пункту по Україні і ще 60 по Росії. Мати і дочка не відвідували один одного вже 3 місяці. Така ситуація в прикордонній зоні України і Росії безпосередньо пов’язана з майбутнім підписанням Україною угоди про асоціацію з ЄС. Після підписання Україна зобов’язана зміцнити свої східні кордони, щоб уникнути нелегальної міграції в країни ЄС. Але Росія зробила це зі своєї сторони заздалегідь.

Дмитрий Майдан


92

Новости партнеров