«Народного губернатора» Донецької області Павла Губарева можуть випустити на свободу вже завтра

«Народного губернатора» Донецької області Павла Губарева можуть випустити на свободу вже завтра

Шевченківський районний суд Києва вибрав запобіжний захід для затриманого учора увечері командира «Народного ополчення Донбасу», «народного губернатора» Донецької області Павла Губарева у вигляді утримання під вартою протягом двох місяців, або внесення застави у розмірі 80 тис.грн.

Як повідомили адвокати Губарева, сьогодні внести заставу згідно із законом адвокатам просто не вистачило часу, але завтра юристи мають намір якнайшвидше внести кошти. За їх словами, «прокуратура і слідчі були категоричними противниками застави, але суд встав на сторону Павла Губарева і найближчим часом, після внесення застави, він буде випущений на свободу».

Нагадаємо, що Павло Губарев був затриманий співробітниками СБУ вчора, 6 березня, в Донецьку на конспіративній квартирі, після чого відразу ж відправлений до Києва. Після його затримання в місті почалися масові зіткнення, його прибічники намагалися звільнити свого лідера.

Павло Губарев просив президента Росії ввести в Донецьк війська. Губарев заявляв, що 8-9 березня він збере 100-тисячний мітинг в центрі Донецька, щоб вибрати тимчасову обласну адміністрацію і звернутися до Російської Федерації за підтримкою.

1 березня на мітингу в Донецьку Губарева обрали «народним губернатором», після чого він пред’явив обласній і міській владі ультиматум, в якому вимагав не визнавати владу в Києві, а його самого вважати єдиною законною владою в області.

У цьому статусі він двічі організував захоплення будівлі Донецької обласної ради і облдержадміністрації. В четвер вранці правоохоронці звільнили адміністративну будівлю від проросійських активістів, після чого з’явилася інформація про затримання Павла Губарева. Тоді ця інформація не підтвердилася.

Служба безпеки України пред’явила Павлу Губареву звинувачення по трьох статтях Кримінального кодексу України — «по ознаках скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст. 109 (дії, направлені на насильницьку зміну або скидання конституційних ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України), і ст. 341 ( захоплення державних або суспільних будівель або споруд)».

Дмитрий Майдан


80

Новости партнеров