Сашу Білого оголошено в міжнародний розшук

Сашу Білого оголошено в міжнародний розшук

Слідчі в Росії порушили кримінальну справу проти відомого українського націоналіста Олександра Музичка ( «Саша Білий» ) про бандитизм і створення озюроэного злочинного угрупування. Його звинувачують у масових вбивствах російських військових у Чечні в 1994-2000 роках.
« Музичко по-звірячому катував полонених військовослужбовців російських федеральних сил, після чого вбивав. Всього за вказаний період Музичко особисто катував, а потім скоїв вбивство не менше 20 полонених військовослужбовців федеральних сил, вимагаючи потрібну для нього інформацію», — цитує РИА Новости офіційного представника СК РФ Володимира Маркіна.

Під час тортур він ламав пальці рук офіцерам, виколював їм очі різними предметами, плоскогубцями виривав їм нігті і зуби, деяким перерізав ножем горло, деяких розстрілював, вважає СК РФ. «Тим самим, своїми діями він показував іншим свою ненависть до російських військовослужбовцыв», — стверджує Маркін.

Підставою для порушення справи послужили дані, отримані в ході розслідування зіткнення бойовиків під керівництвом Шаміля Басаєва і Хаттаба з псковськими десантниками в районі чеченського села Улус- Керт в 2000 році.

Маркін додав, що був допитаний ще один учасник ОЗГ, він повідомив і про інші злочини, скоєні Музичко та членами націоналістичної організації «Українська національна асамблея — Українська народна самооборона» (УНА — УНСО), щодо російських військовослужбовців у Чечні в 1994-2000 роках.

«У ході проведених опознаний по фотографіях він упізнав Музичко як особа, яка брала спільно з ним участь у бойових діях на території Чеченської Республіки на стороні бойовиків», — сказав Маркін.

«Сьомого березня 2014 року у відношенні Музичко винесено постанову про притягнення його як обвинуваченого, і він оголошений у міжнародний розшук, в Ессентуцький міський суд Ставропольського краю направлено клопотання про обрання щодо нього запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Розслідування по кримінальній справі триває», — підсумував Маркіян.

 

Елизавета Будько


125

Новости партнеров