Я чесний український бізнесмен – Сергій Курченко

Я чесний український бізнесмен – Сергій Курченко

Сергій Курченко, який володіє групою компаній «Східноєвропейська паливно-енергетична компанія» (СЄПЕК), висловив здивування тим, що потрапив під санкції Європейського Союзу, і заявив про те, що готовий пред’явити всю необхідну документацію та сприяти слідству, щоб довести свою невинність.

«Я здивований, що потрапив до списку осіб, до яких Європейський Союз застосував обмежувальні заходи. Але ще більш я здивований формулюванням «Особа, яка підлягає розслідуванню за участь у злочинах, пов’язаних з розкраданням державних коштів та їх незаконним виведенням з України». Я чесний український бізнесмен, який завжди інвестував в Україну та саме тут зосереджений практично весь мій бізнес. Належна мені група компаній неодноразово піддавалася перевіркам з боку правоохоронних органів, і ніяких серйозних порушень виявлено не було», – заявив Курченко.

Він вважає, що хтось намагається заволодіти його компаніями, та запевняє, що всі звинувачення є провокаціями. «Думаю, що подія – це непорозуміння, пов’язане з інформаційною кампанією, розгорнутою проти мене та Групи в ЗМІ конкурентами, стурбованими активним зростанням ГК«СЄПЕК». Більш того, ряд політичних сил в Україні намагається скористатися цим в інтересах своїх спонсорів-олігархів, щоб під прикриттям неспокійної ситуації в країні заволодіти моїми активами. Однак презумпцію невинності ніхто не відміняв – усі звинувачення на мою адресу голослівні та носять виключно провокаційний характер.

Ні на мене, ні на будь-які фірми, до яких я маю відношення, немає жодної кримінальної справи. І я впевнений, що найближчим часом виникле непорозуміння вирішиться. Зі свого боку я готовий надати всі необхідні документи та всіляко сприяти перевіряючим органам ЄС, щоб довести свою невинність», – сказав Курченко.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков розмістив у соціальних мережах інформацію про те, що МВС відкрило 11 кримінальних проваджень щодо групи компаній Сергія Курченко. За його словами, співробітникам МВС вдалося викрити злочинну схему ввезення на територію України і реалізації нафтопродуктів групою компаній «СЄПЕК». Встановлено, що компанії групи (ТОВ «Зовнітрансгаз», ДП «Петрол», ЧМП «Петрол-ФОРВАРДІНГ» та ПП «Армада-Плюс») протягом 2012-2013 рр. Ввезли нафтопродуктів на 25 млрд гривень для переробки і наступного «реекспорту» за кордон. Через несплату митних зборів та податків держбюджет втратив близько 7 млрд гривень.

Відкрито 11 кримінальних справ в АР Крим, Київській, Харківській, Одеській, Черкаській, Кіровоградській, Хмельницькій, Луганській, Рівненській областях та місті Києві. За словами Авакова, на даний момент ведеться слідство, встановлюються шляхи легалізації коштів, отриманих від незаконної реалізації палива.

Ольга Бузыка


162

Новости партнеров