Україна на порозі бензинової кризи

Українцям загрожує гострий недолік автомобільного палива. Про це повідомляє «Консалтингова група А- 95», посилаючись на дані власних досліджень.

Як зазначили експерти, в лютому, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, ринок бензину знизився на 25,3 %, а дизельного палива — на 22,4 %. Крім того, знизився і наповнювальний баланс по бензину і ДП на 28,1 % і 17,4 % відповідно.

Причина, вважають фахівці «А- 95», в коливаннях валютного ринку, а також в нових умовах придбання валюти, встановлених Нацбанком України. Центральний банк фактично відстрочив всі операції з придбання валюти на 6 робочих днів з моменту їх оголошення. Це призвело до гострої нестабільності на ринку і посилення умов постачальників, які тепер вимагають 100 % передоплати.

«Це вкрай небезпечна тенденція, гірше високих цін може бути лише брак палива», — говорить директор «Консалтингової групи А- 95» Сергій Куюн.

Тим часом вартість бензину і ДТ продовжує галопувати. За даними групи, за минулий тиждень всі основні види автомобільного палива подорожчали в середньому на 1 гривню. Середня вартість А — 92 склала 12,03 грн, А-95 — 12,38 грн, а дизель в середньому коштує 11,12 грн.

Елизавета Будько


124

Новости партнеров