Позиція Росії стосовно Криму бедет визначена за підсумками референдума

Позиція РФ по Криму буде остаточно визначена за підсумками референдуму на півострові. Про це заявив журналістам глава профільного комітету Держдуми у справах СНД Леонід Слуцький.

«Держдума розгляне будь-які законопроекти на цю тему, коли пройде референдум в Криму, і коли на цю тему визначиться керівництво РФ», — сказав парламентарій, особливо підкресливши, що «це компетенція керівництва РФ».

«Всі фракції Держдуми виступають за збереження територіальної цілісності України. Але розуміємо кримчан, чому вони такі питання ставлять на референдумі. Виходячи з цього (результатів референдуму) будемо визначати позицію Держдуми і РФ», — сказав Слуцький, передає ИТАР -ТАСС.

Слуцький додав, що Держдума направить на референдум в Крим спостерігачів від усіх фракцій.

«Безумовно будемо направляти спостерігачів на референдум у Крим 16 березня від всіх фракцій Держдуми. Це наш святий обов’язок», — підкреслив він.

Візит делегації Верховної Ради Криму на чолі зі спікером Володимиром Константиновим в Москву відбудеться найближчим часом, повідомив Слуцький, хоча він планувався на сьогодні. Передбачалося, що кримські депутати візьмуть участь у засіданні «Відкритої трибуни» в Держдумі, де обговорюється криза на Українi.

Нагадаємо, 28 лютого справороси внесли до Держдуми поправку до закону 2001 року про порядок прийняття і створення нового суб’єкта в складі РФ.

«У чинному законі сказано, що на знову присоединяемой території може бути створений суб’єкт за угодою з тією державою, до складу якої входить дана територія, — пояснював перший заступник керівника фракції «Справедлива Росія» Михайло Ємельянов. — Процедура буде така: ініціатор пропозиції — органи державної влади частини іноземної держави звертаються до президента Росії. Президент повідомляє про це Раду Федерації, Державну Думу, уряд, проводить консультації з ними».

У разі згоди з пропозицією президент вносить проект федерального конституційного закону про прийняття частини іншої держави в РФ, в якому визначаються статус, найменування та інші правові питання, уточнив він.

Згідно з поправкою справоросів, прийняття в РФ частини іншої держави в якості нового суб’єкта можливо і за відсутності такого міжнародного договору — в двох випадках: якщо жителі цієї території проголосували за приєднання до Росії на референдумі або якщо є звернення до Росії легітимних органів державної влади частини іншої держави.

Лідер «Справедливої Росії» Сергій Миронов припустив в інтерв’ю ІТАР-ТАРС, що законопроект може бути розглянутий і прийнятий вже на наступному тижні.

Елизавета Будько


88

Новости партнеров