Верховна Рада Криму винісла на референдум питання про приєднання Криму до Росії

Верховна Рада Криму винісла на референдум питання про приєднання Криму до Росії

Верховна Рада Криму на сьогоднішній сесії прийняла рішення про приєднання Криму до Росії в якості суб’єкта Російської Федерації. 78 голосів депутатів з 81 присутнього на сесії були віддані «за». При цьому рішення парламенту Криму має бути підтверджено народним волевиявленням, висловленим на загальнокримському референдумі.

«Висловлюючи величезну тривогу щодо створилася навколо Криму суспільно-політичної ситуації, підтверджуючи пріоритет загальнолюдських цінностей, прихильність загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, з метою реалізації волевиявлення населення Криму і у зв’язку з відсутністю легітимних органів державної влади в Україні, відповідно до пункту 7 частини першої статті 18 та пунктом 3 частини другої статті 26 Конституції Автономної Республіки Крим Верховна Рада АРК постановляє:

1. Увійти до складу Російської Федерації як суб’єкта Російської Федерації.

2. Призначити на 16 березня 2014 загальнокримський референдум (включаючи м. Севастополь) , на який винести наступні альтернативні питання:

1) Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?

2) Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?

3. Питання, яке одержуе більшість голосів, вважається виражаучим пряме волевиявлення населення Криму», — йдеться в постанові, текст якого розповсюдила прес-служба кримського парламенту.

Разом з тим у повідомленні йдеться, що Верховна Рада АРК звернулася до Президента Російської Федерації та Федеральним Собранiем Державної Думи Росіької Федерації з пропозицією про початок процедури входження до складу Російської Федерації як суб’єкта Російської Федерації.

Дмитрий Майдан


71

Новости партнеров