Українські кінематографісти написали відкритого антивоєнного листа російським колегам

Українські кінематографісти написали відкритого антивоєнного листа російським колегам

25 кіномитців України на чолі з Сергієм Тримбачем, головою Національної спілки кінематографістів України, написали відкритого листа кінематографістам Росії, в якому пролунав заклик не допустити збройного конфлікту між «братніми» країнами.

 

Лист було опубліковано на сайті «Сеанс».

 

«Дорогі друзі, колеги! Багато років, цілі десятиліття, ми були з вами разом, роблячи одну справу, створюючи фільми в рамках єдиного культурного та кінематографічного простору», — з цих рядків починається звернення.

 

Свої роздуми про кризу в Україні кінодіячі виражають в наступних рядках: «В Україні в останні роки встановився режим, фігуранти якого займалися, головним чином, розкраданням національних багатств, руйнацією судової системи, самої моралі, ігноруванням прав особистості. Все це закінчилося повстанням народу, яке призвело до падіння режиму і втечі з країни Віктора Януковича… Тим гірше усвідомлювати, що всі ми є заручниками амбіцій політиків, що переслідують свої, вельми далекі від інтересів людей, цілі».

 

На завершення обігу, кінематографісти закликають не піддаватися провокаціям, штучно створеним для сіяння ворожнечі між великими народами.

 

«Невже ми безсилі протистояти війні, невже наше братство підлягає руйнації? Закликаємо вас сказати «ні» планам роз’єднати наші народи, посіяти ворожнечу, яка може катастрофічно позначитися і на нашому великому і славному мистецтві. Віримо в розум, віримо у силу правди і пам’яті, яка нас єднає міцними узами. З вірою у краще майбутнє наших народів».

Ольга Бузыка


95

Новости партнеров