Росія може відповісти на санкції США

Росія може відповісти на санкції США

У Міністерстві закордонних справ Російської Федерації прокоментували заяви офіційних осіб США про санкції проти Росії, які американці хочуть ввести за принципову лінію щодо врегулювання кризової ситуації на Україні.

Відповідну заяву офіційного представника МЗС Росії Олександра Лукашевича розміщено на сайті дипломатичного відомства.

«Кожен раз, коли відбувається щось, що не вкладається в замшілі американські схеми, знаходяться ті, хто не проти схопитися за «Санкційний дубину». Це у них вже на рівні якогось рефлексу. Нам загрожують «серйозними наслідками», оголосили про заморожування співпраці по військовій лінії, призупинення діалогу щодо формування нових рамок торговельно-інвестиційних зв’язків, скасування контактів на різних рівнях, які планувалися раніше. Обіцяють нові заходи — навіть незважаючи на те, що збиток неминуче буде обопільним. Емоції і досада через те, що не вдається нав’язати свою волю, підпорядкувати інших своїм уявленням про те, де «правильна», а де «неправильна» сторона історії, превалюють над здоровим глуздом і логікою», — зазначає Олександр Лукашевич.

Як відзначають в МЗС Росії, погрози «покарати» Росію, що звучать з американської сторони, говорять про те, що політикам США «схоже, зраджує почуття адекватного сприйняття реального стану справ».

«Ми багато разів — з фактами в руках і з правовими викладками — пояснювали американцям, чому їх односторонні санкції не вписуються в стандарти цивілізованих міждержавних відносин. Потрібного ефекту немає. Значить, доведеться відповідати — і не обов’язково дзеркально. Як завжди в подібних ситуаціях, спровокованих необдуманими і безвідповідальними діями Вашингтона, підкреслюємо: це — не наш вибір», — підкреслюють в МЗС Російської Федерації.

Дмитрий Майдан


98

Новости партнеров