Обама і Меркель готові до двосторонніх переговорів між Москвою і Києвом

Обама і Меркель готові до двосторонніх переговорів між Москвою і Києвом

Президент США Барак Обама і канцлер Німеччини Ангела Меркель вважають важливим для деескалації ситуації на Україні ініціювати прямі переговори між Києвом і Москвою. Про їх чергову телефонну розмову повідомив Білий дім.
«Лідери двох країн висловили серйозну стурбованість з приводу порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України і дійшли згоди, що необхідна деескалація ситуації, в тому числі за допомогою розміщення міжнародних спостерігачів, а також ініціювання прямих переговорів між Росією і Україною», — йдеться в заяві Білого дому.
Обама і Меркель також висловилися за те, щоб «продовжити надавати підтримку уряду України», який, за словами Білого дому, «намагається стабілізувати свою економіку і готується до проведення виборів у травні» нинішнього року.
У вівторок  4 березня, президент Росії Володимир Путін, відповідаючи на запитання журналістів у себе в резиденції Ново- Огарьово, підкреслив, що вважає те, що трапилося в Києві » антиконституційним переворотом і збройним захопленням влади». Путін, як і раніше, вважає Януковича легітимним президентом України, оскільки не було проведено легітимної процедури його відсторонення.
Торкаючись різкої реакції Заходу з приводу позиції Росії, Путін нагадав, що дії РФ засновані на нормах міжнародного права і двосторонніх зобов’язаннях.

Дмитрий Майдан


75

Новости партнеров