Пентагон: США заморожують військові зв’язки з Росією через події на Україні

Пентагон: США заморожують військові зв’язки з Росією через події на Україні

Вашингтон тимчасово відмовляється від спільних навчань і двосторонніх зустрічей з Москвою. Про це йдеться в поширеному 3 березня заяві Пентагону.

«Хоча міністерство оборони США вважає цінними військові зв’язки з Російською Федерацією, які ми розвивали протягом останніх років з метою підвищити транспарентність, налагодити взаєморозуміння і зменшити ризик військових прорахунків, ми прийняли рішення з огляду на останні події в Україні призупинити всі військові контакти між США і Росією, — цитує заяву ІТАР -ТАСС. — Це включає в себе проведення (спільних) навчань, двосторонніх зустрічей, обмін військово-морськими делегаціями та планування конференцій».

У Пентагоні підкреслили, що продовжують уважно стежити за ситуацією в Україні і підтримувати контакти з союзниками і партнерами по НАТО.

«Ми закликаємо Росію до деескалації кризи в Україні і закликаємо повернути російські війська в Криму на свої бази відповідно до угод про перебування (на території республіки) Чорноморського флоту РФ», — вказано в документі.

Пентагон спростував повідомлення ряду ЗМІ про те, що через події в Україні США вирішили направити свої військові кораблі в регіон. Як вказується в заяві, статус збройних сил США в Європі і Середземному морі не змінився.

«Підрозділи наших ВМС продовжують проводити рутинні, раніше заплановані навчання і операції з нашими союзниками і партнерами в регіоні», — підкреслили в Пентагоні.

 

Дмитрий Майдан


100

Новости партнеров