В архівах знайшли невідомі листи письменниці Ольги Кобилянської

В архівах знайшли невідомі листи письменниці Ольги Кобилянської

150 невідомих раніше листів української письменниці та громадської діячки Ольги Кобилянської були знайдені в архівах. Знахідка відбулася під час підготовки виставки, приуроченої до 150-річчя відомої українки.

«Виявлено більше 100 неопублікованих листів Ольги Кобилянської, серед яких справді неоціненний скарб: нарис чеською мовою «Самостійна Україна». Він раніше був невідомий і не друкувався. Після введення цих листів у громадське користування і науковий обіг, розшириться і збагатиться новими даними і біографія видатної української письменниці, а отже, і знання українців про своїх духовних лідерів, — зазначили прес-службі Міністерства юстиції України з посиланням на голову Державної архівної служби Ольга Гінзбург.

Ольга Кобилянська народилася 27 листопада 1863 року на Південній Буковині. У 1940 році Кобилянська вітала звільнення Північної Буковини та її возз’єднання з Радянською Україною. Була членом Спілки письменників СРСР. Під час Великої Вітчизняної війни, тяжкохвора, Ольга Кобилянська не могла виїхати. Була схоплена гітлерівцями, які вирішили зрадити її військово-польового суду. Смерть 21 березня 1942 року позбавила її від розправи.

Ольга Бузыка


122

Новости партнеров