Чехія стримано засудила політику Росії по відношенню до України

Чехія стримано засудила політику Росії по відношенню до України

Про це заявили в суботу провідні чеські політики та державні лідери. Їхні думки опублікувало радіо «Свобода».

Зокрема, президент Чехії Мілош Земан сказав, що розуміє інтереси російськомовного населення Криму. Як сказав чеський політик, який має репутацію проросійського, Крим «в 1954 році був приєднаний до України на основі безглуздого рішення Микити Хрущова». Але, сказав Земан, чехи мають свій досвід військової інтервенції 1968 року. «Думаю, що будь-яка військова інтервенція створює глибокий рів, який покоління не зможуть засипати», — сказав він.
За збереження територіальної цілісності України виступив уряд Чехії. Чехія відкидає будь-яке військове втручання Росії в Україні, заявив прем’єр -міністр Богуслав Соботка. «Україна — суверенна держава, майбутнє якої повинні вирішувати українські громадяни у демократичних виборах», — підкреслив глава чеського уряду.
Також міністр закордонних справ Чехії Любомир Заоралек засудив російську агресію щодо України. «Непорозуміння в Європі не вирішуються і не можуть вирішуватися силою», — заявив чеський міністр. На його думку, неприпустимо, щоб Росія «не сприймала серйозно ні своїх слів, ні своїх власних зобов’язань». « Така поведінка не повинно залишитися без відгуку» , — зазначив він.

 

Ольга Бузыка


91

Новости партнеров