В Україні оголошено загальну мобілізацію

В Україні оголошено загальну мобілізацію

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО ) наказла розпочати мобілізацію на всій території країни. Про це написав у ніч на 2 березня на своїй сторінці в Facebook представник «Батьківщини», комендант «Евромайдану» Андрій Парубій, який обіймає посаду секретаря РНБО. Парубій підтвердив, що військовозобов’язаним направляють повістки, що закликають прийти у військкомати вранці в неділю, 2 березня.

Рада національної безпеки України увечері 1 березня розпорядилася привести війська в повну бойову готовність і забезпечити охорону аеропортів, атомних електростанцій та інших стратегічних об’єктів, повідомляє РІА НОВИНИ. Водночас в українському МЗС підкреслили, що влада країни виступають виключно за мирне врегулювання конфлікту. Зовнішньополітичне відомство звернулося до країн Євросоюзу, США та НАТО з проханням «розглянути використання всіх можливостей» для захисту територіальної цілісності та суверенітету України, українського народу та ядерних об’єктів на території країни під загрозою можливого військового вторгнення з боку Росії.

Російські чиновники раніше заявили, що рішення про використання військового контингенту на території України поки не прийнято. Голова Держдуми Сергій Наришкін заявив, що Росія готова застосувати військову силу, якщо Україна, в свою чергу, застосує силу проти мирних громадян в Криму чи в східних областях країни.

1 березня Рада Федерації дозволив президенту РФ Володимиру Путіну ввести на територію України війська, щоб захиститиросійських громадян і військовослужбовців, які  знаходяться там. Це рішення викликало критику з боку ООН і НАТО, а також представників країн Євросоюзу і США.

 

 

Дмитрий Майдан


136

Новости партнеров