Геннадій Кернес: Владі необхідно зробити все можливе, щоб заспокоїти харків’ян

Геннадій Кернес: Владі необхідно зробити все можливе, щоб заспокоїти харків’ян

У Харкові необхідно навести лад і не допустити ескалації насильства. Про це сьогодні, 1 березня, заявив Харківський міський голова Геннадій Кернес після того, як була звільнена від сторонніх людей будівля Харківської облдержадміністрації.

«В обладміністрації працюватиме слідчо-оперативна група, тому що ми бачимо тут багато зброї, боєприпасів. Руйнування в цій будівлі мене просто вразили. Тут бували всі президенти України, прем’єр-міністри, вони бачили тут чистоту і лад, а сюди забігли агресори в масках і перетворили це місце на щось неймовірне. Зараз, коли будівлю повернули, треба навести лад і зберегти мир в місті. Всім гілкам влади — і в Харкові, і в Києві — необхідно докласти максимум зусиль, щоб харків’яни заспокоїлися», — підкреслив міський голова.

Геннадій Кернес також прокоментував штурм будівлі ХОДА, який стався після народного віче на пл. Свободи. Він зазначив, що до сьогоднішнього дня відкритого протистояння вдавалося уникнути.

«Всі ці дні ми просили людей, які зайняли будівлю обладміністрації, щоб був порядок і не було провокацій. І сьогодні на зборах всі були налаштовані мирно. Але вийшло так, що від будівлі ХОДА в сторону пасажирського транспорту кинули вибуховий пакет, з’явилися клуби диму, люди стали метушиться, почали летіти палиці, почалася стрілянина. Хто хотів провокацій — отримав реакцію на це. Я закликав учасників зборів залишатися на своїх місцях, і багато хто залишився. Але я не можу керувати процесом, коли з іншого боку йде цілеспрямована стрільба, кидають у мирних людей палиці і вибухові пакети», — зазначив Геннадій Кернес.

Він також повідомив, що попросив керівників правоохоронних органів об’єктивно розібратися в ситуації і не допустити випадків самосуду.

Вивішування прапорів Росії на будівлі обладміністрації Геннадій Кернес назвав такою ж провокацією, як і біля міськради кілька днів тому.

«На будівлі обладміністрації прапор Росії знято. Такі ж провокації були під час сесії Харківської міськради. Вважаю, що коли вивісили російські прапори, то це був прояв емоцій у харків’ян на той момент. Упевнений, що жоден чиновник з ХОДА не допускав подібних сепаратистських думок. Зараз для нас головне — відновити адміністрацію і вертикаль влади», — підкреслив міський голова.

«Тиск зараз на нас дуже великий. Але у людей теж накипіло. Центральна влада повинна прислухатися не тільки до тих, хто стоїть на майданах, а й до тих, хто живе в Харкові, Донецьку, Луганську та інших регіонах. Ми хочемо показати, що Харків не хоче війни, ми повинні залишатися толерантними, залишатися харків’янами, захистити нашу історію і наші цінності. Я вважаю, що тільки того можна вважати переможцем, хто своїх ворогів зможе зробити друзями. Це має бути нашим девізом зараз для усіх без винятку», — зазначив Геннадій Кернес.

Виктор Другоруб


81

Новости партнеров