Світовий конгрес татар — за стабілізацію ситуації в Криму

Світовий конгрес татар — за стабілізацію ситуації в Криму

У Казані пройшло засідання Всесвітнього конгресу татар. На ньому було прийнято заяву у зв’язку з ситуацією, що загострилася в Криму.
На думку конгресу , запорука миру на півострові — взаєморозуміння і дружні стосунки між усіма народами Криму. Ми наводимо текст заяви цілком.
 
Заява Світового конгресу татар у зв’язку з ситуацією в автономній республіці Крим.
Широка татарська громадськість з великою стурбованістю стежить за ситуацією що складається в Кримській автономній республіці. Події останніх днів набувають драматичний характер. На хвилі заворушень про себе заявляють екстремістські сили.
У цій обстановці ми не можемо залишатися байдужими до долі наших кровних братів — кримських татар, трагічна доля яких всім відома. Пройшовши через багато випробувань, вони повернулися на рідну землю і почали облаштовуватися. Але все це може перерватися, якщо в Крим перекинеться політичний радикалізм, привнесений «київським майданом» в інтересах певних політичних угруповань.
У сформованих обставинах Всесвітній конгрес татар виступає за стабілізацію ситуації в Криму. Ми закликаємо українців, росіян, татар, всі народи, що проживають в Україні, проявити розсудливість, покласти край безладам. Ми переконані: в основі благополуччя кримських татар лежать взаєморозуміння і добросусідські відносини з росіянами і українцями.
Ми бачимо майбутнє Криму на основі конституції і законів Кримської автономної республіки з урахуванням інтересів його багатонаціонального народу. Тільки це, на наш погляд, допоможе збереженню миру і злагоди на території Криму.
Ми віримо в майбутнє Криму і його народу.

Світовий конгрес татар
м. Казань,
26.02.2014

Виктор Другоруб


123

Новости партнеров