У Харкові одна за одною виникають громадські організації, що вимагають запобігти екстремізму і радикалізму (ФОТО)

У Харкові одна за одною виникають громадські організації, що вимагають запобігти екстремізму і радикалізму  (ФОТО)

Громадська організація «За Харків», яка зібрала близько півтора тисяч прибічників в соцмережах, заявила про те, що має намір запобігати актам вандалізму, мародерства і розбою, зберегти Харків мирним і процвітаючим містом.

«Не було ні у кого бажання в активних діях нападів. Всі говорять лише про одне — якщо прийдуть до нас з якимись радикальними заходами — що робити? Я всіх налаштовую, що ми мирні люди і ми ні на кого не нападаємо. Але якщо нападатимуть на нас — для цього ми і збираємося, якщо нам буде потрібний захист, то ми даватимемо її разом», — розповів організатор руху «За Харків» Ігор Беднов.

Як сказано в заяві громадській організації, «ми закликаємо всіх учасників протистояння відмовитися від силових методів і вирішити конфлікт виключно мирним шляхом, через переговори і діалог. Ми звертаємося до всіх харків’ян із закликом зберігати спокій, не піддаватися на провокації, допомагати всім небайдужим жителям нашого міста зберегти безпеку своїх рідних і близьких, захистити свої будинки від насильства і беззаконня. Загальними зусиллями ми зможемо оперативно відреагувати на будь-який прояв насильства”.

В той же час в “Фейсбуці” опублікований маніфест, підписаний представниками руху “Харківське ополчення”. Як сказано в маніфесті, «ми змушені захищати себе, свої сім’ї, всіх мирних жителів Харкова і південного Сходу від фашистської загрози і бандитизму… Ми підкреслюємо: харків’яни і жителі південного Сходу виступають категорично проти озброєного перевороту; категорично проти нелегітимної Верховної Ради; категорично проти руйнування нашої країни і нав’язаної нам громадянської війни».

Автори Маніфесту вимагають негайно звільнити приміщення Харківської облдержадміністрації, роззброїти незаконні формування, закріпити за російською мовою статус регіональної, припинити відрахування податків до Києва і зосередити всю повноту регіональної влади в руках місцевих рад, припинити переслідування співробітників правоохоронних органів, проведення референдуму з питання статусу Харкова і всього південного Сходу у складі України.

Як повідомлялося раніше, 1 березня в 12.00 на площі Свободи в Харкові буде проведено масштабний мітинг прибічників Антимайдану.

 

Ольга Бузыка


77

Новости партнеров