ЄС: Зріст населення України можливий тільки за рахунок мігрантів

ЄС: Зріст населення України можливий тільки за рахунок мігрантів

База даних міграційних процесів в Україні свідчить про те , що демографічний потенціал України вичерпаний і може бути поповнений і відновлений виключно за рахунок мігрантів.

Міграційний профіль був підготовлений Державною міграційною службою за підтримки Міжнародної організації праці та Європейського союзу. Як стверджую аналітики , щоб зберегти цифри народонаселення країни на колишньому рівні і не дати їм знизитися, щорічно Україна повинна приростати 300 тис. мігрантами. Разом з тим експерти нарікають: країна не готова зустрічати мігрантів, не розроблена система залучення іноземців на престижні ринки праці країни.

Також експерти відзначили, що за кількісним співвідношенням мігрантів , які виїжджають на роботу на зовнішні ринки, Україна входить в першу п’ятірку країн світу, де на першому місці стоїть Мексика, а далі по спадної Індія, Російська Федерація і Китай. З 2010 по 2012 рік за кордоном працювали 1,2 млн українців. При цьому саме трудові мігранти є найбільшими інвесторами в економіку країни, перекази грошей у власні родини від них досягли $ 7 млрд. Фахівці спостерігають зменшення кількості мігрантів, які виїжджають на заробітки до Росії і збільшення тих, які виїжджають в країни Євросоюзу.

У самій же Росії відзначають: самий масовий приплив мігрантів країна спостерігає з України. «Українці зазвичай знаходяться в Росії не більш 90 днів, як належить за законом, потім виїжджають, беруть тиждень на перепочинок і в’їжджають знову. У громадян Узбекистану і Таджикистану ситуація складніша: квитки дорогі, та й їхати довше, тому вони сидять тут, зазначив глава Федеральної міграційної служби Росії Костянтин Ромодановський.
Значна кількість трудових мігрантів назавжди осідає в Південній Європі. Першим кроком до еміграції стає бажання отримати освіту. При цьому, наприклад, Польща і Росія, заохочують іноземців залишатися і працювати після закінчення їхнього навчання і навіть забезпечують спрощений механізм отримання громадянства .

Елизавета Будько


116

Новости партнеров