Україна економить на копійках

Україна економить на копійках

Національний банк України запропонував з жовтня 2013 року замість 50 копійок із алюмінію використовувати нові, виготовлені з низьковуглецевої сталі з гальванічним покриттям. Такі монети обійдуться державі дешевше, а служитимуть довше. Використання нового матеріалу забезпечуватиме, в першу чергу, зниження собівартості монети. Замість кольорових металів та їх сплавів, ціна на які зростає, будуть використовуватися поєднання низьковуглецевої сталі. Нові монети служитимуть 30 років, за словами голови гендепартаменту регулювання грошового обігу НБУ Віктора Нестеренка. Гальванпокриття дозволить відрізнити справжню монету від підробки.
Ідея створення нової 50-копійчані монети виникла під час аналізу монетних систем європейських країн. Виявилося, монети з гальванічним покриттям використовуються вже в 40 країнах світу. Серед них — Росія, яка з 2008 року використовує монети з гальванопокриттям номіналом 5 копійок.
Представник НБУ Віктор Нестеренко зазначає, що «нові монети вводитимуться в обіг в межах планового випуску». При цьому старі 50 копійок будуть використовуватися разом із новими.

Дмитрий Майдан


118

Новости партнеров