Бжезинський : українські олігархи мають скинутися по мільярду на відновлення України

Бжезинський : українські олігархи мають скинутися по мільярду на відновлення України

Як пише Збігнев Бжезинський на сторінках The Financial Times, громадянська війна в Україні ще можлива через позицію Криму і Сходу по відношенню до подій у Києві. Бжезинський радить Заходу запобігти «вибуху регіонального насильства на Україні».

Євросоюз повинен бути твердим партнером при вищеописаних зусиллях. Але ще більш животрепетна завдання ЄС — розробити пакет антикризової допомоги для України. Бжезинський також радить «переконати» верхню десятку українських олігархів — головних бенефеціарів разючого розгулу корупції — пожертвувати по 1 млрд доларів на фінансову реабілітацію країни». «Син Януковича, нечувано багатий дантист, напевно зможе внести суму, розмірну цим 10 млрд», — додає автор.

Бжезинський радить США і ЄС, бажано за сприяння Росії , «як і раніше вимагати, щоб демократичні сили в Києві зайняли позицію національного єднання та політичної поміркованості».

Автор упевнений: Україна рано чи пізно увійде в демократичну Європу, а Росія піде за її прикладом, «якщо не самоізолюється і не перетвориться на полупрогнівшій пережиток імперіалізму».

Елизавета Будько


131

Новости партнеров