Кернес особисто прийшов до приміщення Харківської облдержадміністрації на переговори про розблокування будівлі (ФОТО, ВІДЕО)

Кернес особисто прийшов до приміщення Харківської облдержадміністрації на переговори про розблокування будівлі (ФОТО, ВІДЕО)

Харківський міський голова Геннадій Кернес особисто прийшов до приміщення Харківської облдержадміністрації на переговори про розблокування будівлі. Спочатку він виступив перед мітингом противників знесення пам’ятника Леніну, повідомив їм про те, що губернатор Харківської області Михайло Добкін балотуватиметься в президенти. Кернес неодноразово закликав своїх прихильників утриматися від будь-яких проявів агресії.

Після цього Кернес перейшов площу Свободи і почав переговори з представниками харківського Євромайдану. Зокрема, він нагадав, що вчора, 23 лютого, він особисто розвів дві сторони мітингувальників і тим самим допоміг уникнути зіткнень. Відповідаючи на крики про свою відставку, Кернес підкреслив, що на найближчих виборах мера присутні зможуть вибрати того мера, який їм сподобається. Він нагадав, що з завтрашнього дня в ХОДА працюватиме, швидше за все, інший губернатор, якому потрібно забезпечити умови для нормальної діяльності.

Активісти повідомили йому, що двох майданівців побили невідомі в спортивному одязі в той момент, коли вони намагалися увійти в метро. Постраждалі госпіталізовані. Кернес пообіцяв, що цим інцидентом в екстреному порядку займуться правоохоронні органи, і особисто передзвонив до міліції метрополітену. Крім того, він зв’язався з правоохоронцями, щоб уточнити, коли будуть звільнені затримані майданівці з харківського СІЗО.

Кернес запропонував досягти домовленості про звільнення приміщення під його особисті гарантії та підписати документи у присутності тележурналістів і пообіцяв повернутися через пару годин.

В даний час мер вийшов з ХОДА та рухається назад до мітингу біля пам’ятника Леніну. Відповідаючи на питання своїх супроводжуючих про те, чи готові майданівці йти на компроміси, він заявив: «Та нормально все, готові домовлятися».

Кернес звернувся до прихильників Антимайдану з проханням утриматися від образ і фізичної агресії на адресу опонентів. Він багато разів повторив, що «нам жити в одному місті».

Ольга Бузыка


93

Новости партнеров