У України новий митрополит

Синод УПЦ Московського Патріархату обрав нового місцеблюстителя — ним став митрополит Чернівецький Онуфрій.

Обрання місцеблюстителя пов’язано з важкою хворобою предстоятеля митрополита Київського Володимира.

«У нас хороша і сумна новина одночасно. З сумною новини: Синод Української Православної Церкви змушений констатувати нездатність Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодан) керувати Церквою, оскільки знаходиться на шляху батьків», — повідомив у соціальній мережі Фейсбук священик УПЦ МП, архімандрит Аліпій Світличний.

«Добра новина: Місцеблюстителем престолу першоієрарха Української Церкви обраний Високопреосвященніший митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій. Прекрасний архієрей і істинний монах. Цей може стояти за Церкву до крові!», — продовжує він.

«Стан фізичного здоров’я Блаженнішого Митрополита Володимира дає підстави для набуття чинності п. 14 розділу V Статуту Управління УПЦ, а саме про наявність причин, які унеможливлюють виконання Митрополитом Київським і всієї України Володимиром обов’язків Предстоятеля Української Православної Церкви», — повідомляється на офіційному сайті Московського патріархату.

Митрополит Онуфрій є одним з отців Харківського собору, де на початку 1990-х архієреї УПЦ проголосували проти курсу тодішнього митрополита Київського Філарета на незалежність від Москви.

Виктор Другоруб


110

Новости партнеров