Польську премію вручать українським літераторам

Польську премію вручать українським літераторам

Цього року в четвертий раз в Україні виберуть кращого літератора за мірками літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Розмір головного призу становить 3 тис. євро.
Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського була заснована в 2007 році Польським Інститутом у Києві за партнерства Національного центру культури у Варшаві з метою підтримки молодих українських літераторів. Кожні два роки премія присуджується українському письменнику віком до 40 років за послідовну реалізацію творчого шляху, інноваційність форми, ламання стереотипів та універсальність послання.
Крім грошей, переможець отримує можливість піврічного стажування у Польщі в рамках стипендіальної програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща GAUDE POLONIA.
Цього року лауреата обирає журі, до складу якого входять представники української та польської громади: директор Польського Інституту в Києві Ярослав Годун, професор Національного університету Києво — Могилянська Академія Віра Агеєва, керівник департаменту стипендій Національного центру культури у Варшаві Богуміла Бердиховська, директор Інституту Книги в Кракові Гжегож Гауден, директор видавництва А-БА-БА-ГА-ЛА-МА ГА Іван Малкович, редактор ТВi Віталій Портников, письменниця Наталка Сняданко.
Нагородження відбудеться 13 грудня в Києві, прийом заявок на здобуття закінчується менш ніж через тиждень. До 10 листопада кожна небайдужа до української літератури людина має можливість запропонувати свого кандидата. Для цього необхідно заповнити спеціальну аплікаційну форму на сайті Польського Інституту в Києві, вказати ім’я письменника, якого ви вважаєте гідним нагороди, і обгрунтувати свій вибір.

Ольга Бузыка


100

Новости партнеров