Поляки виганяють українського посла

Поляки виганяють українського посла

Акція громадянського протесту під посольством України в Польщі пройшла в неділю. Послу передали петицію. Його звинувачують у порушенні виборчих плав польських українців і в підтримці колишнього президента України.
Про це кореспонденту УНІАН повідомила одна з активісток Наталія Панченко, зазначивши, що лист послу особисто передали в неділю під час акції біля українського посольства у Варшаві.
«Враховуючи те, що лише 22 лютого Ви задекларували свою позицію щодо народних протестів в Україні, враховуючи те, що Ви три місяці ігнорували нашу присутність під посольством, і враховуючи хід останніх виборів у закордонному окрузі в Польщі, ми хочемо висловити Вам свою недовіру і вимагаємо негайної відставки», — йдеться в документі.

Панченко зазначила зазначила, що учасники акції засвистали дипломата, коли той почав виправдовуватися і переконувати, що засуджував влада України й раніше.
Автори листа звернули увагу, що посол вийшов до мітингувальників лише один раз від початку акцій протесту в листопаді 2013 року і не підписав оприлюднене в лютому заяву дипломатів про підтримку Майдану.
Крім того, в листі наголошується, що Посольство України у Польщі під час останніх виборів «порушило конституційне право українців», тому що, крім паспорта громадянина України, вимагало для голосування вид на проживання в Польщі і прописку.
«Ми також просимо нового міністра закордонних справ, який буде призначати посла і інших членів дипломатичного корпусу України, згадати принцип всіх світових дипломатичних служб, який стандартно встановлює тривалість каденції на дипломатичній посаді в одному і тому ж місці в середньому на чотири роки. У Польщі є чимало службовців, які роками не змінюються, що може бути перешкодою для здорового клімату в дипломатичних структурах України», — йдеться в заяві.
Панченко додала, що в організованій в неділю акції у Варшаві взяли участь кілька тисяч осіб.

Дмитрий Майдан


139

Новости партнеров