Українські військові розпродають бойову техніку

Українські військові розпродають бойову техніку

Військовим машинам вже понад 40 років. І вони нікому не потрібні, бо українська армія стає контрактною. Тож Міністерство оборони продає надлишкове майно. Зокрема, й бойові розвідувально-дозорні машини. Тепер будь-хто може придбати БРДМ-2 за 15 тисяч гривень. Продають навіть військові установки «Град». У бойовій готовності – за кордон – за 300 тисяч гривень, а демілітаризовані – в господарство – приблизно за таку ж ціну.

Крім майже 30 тисяч одиниць техніки, в Міноборони продають і нерухоме майно – військові містечка. 429 баз — а це чверть усіх – виявилися надлишковими. «Там уже немає військовослужбовців, немає техніки. Це багато років тому покинуті будівлі», — каже заступник начальника головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ Ігор Сізов.

Частину містечок віддадуть місцевим громадам, а частину – в приватні руки. «Десь для забудови, десь для розміщення торгівельних центрів, десь для промислових підприємств – в залежності від генеральних планів населених пунктів», — каже Сізов.

Загалом на аукціонах планують заробити понад 6 мільярдів гривень. Вторговані гроші витратять на модернізацію армії, також планують звести житло для контрактників. На квартирній черзі нині — понад 40 тисяч військових.

Дмитрий Майдан


132

Новости партнеров