40 відсотків українців стануть малозабезпеченими. МВФ радить звільнити частину бюджетників та зменшити зарплату вчителів та лікарів.

40 відсотків українців стануть малозабезпеченими. МВФ радить звільнити частину бюджетників та зменшити зарплату вчителів та лікарів.

Про це йдеться у заяві голови місії МВФ Миколи Георгієва.
«Необхідно забезпечити амбітну фіскальну консолідацію, щоб скоротити великі потреби бюджету на фінансування… шляхом обмеження в бюджетному секторі фонду заробітної плати і чисельності зайнятих, скорочення субсидій і упорядкування витрат на закупівлю товарів і послуг», — йдеться в заяві.
Зниження ставок оподаткування, згідно із заявою, повинно бути відстрочено, поки дефіцит бюджету скоротиться до стабільно прийнятного рівня.
Крім того, МВФ рекомендує «авансом» суттєво підвищити тарифи на газ і опалення для населення і встановити графік подальшого збільшення тарифів до повного покриття собівартості.
Для зменшення наслідків від перегляду тарифів МВФ пропонує розширити надання цільової соціальної допомоги малозабезпеченим громадянам, яка повинна охопити 40% населення.
«Великий збитковий енергетичний сектор необхідно реформувати. Низькі роздрібні тарифи (які покривають лише невелику частку економічної собівартості) призводять до великих квазіфіскальних втрат, слабкості платіжного балансу, зумовлюють недостатній рівень інвестування у внутрішній видобуток і проблеми в області управління», — наголошує Георгієв.
Крім того, МВФ вказує на важливість поліпшення бізнес-клімату для високого і стабільного економічного зростання.
«Ми рекомендуємо зосередити увагу на реалізації структурних реформ, спрямованих на вирішення нагальних проблем, які стоять на шляху економічного зростання. До таких можна віднести реформування системи судочинства, спрощення або скасування обтяжливих урядових нормативних документів, посилення заходів по боротьбі з корупцією, а також впровадження чітких і послідовних правил податкового адміністрування», — йдеться в заяві.
За оцінкою МВФ, рішучий прогрес в цьому напрямку має забезпечити підвищення продуктивності і зростання інвестицій, істотно підвищивши потенціал зростання на середньострокову перспективу.

Дмитрий Майдан


82

Новости партнеров