Українські землі самоочистилися від чорнобильської радіації

Українські землі самоочистилися від чорнобильської радіації

На Рівненщині та на Волині хочуть урізати чорнобильську зону. Такі дії тамтешні обласні ради ґрунтують на висновках експертів. Понад півтори сотні містечок і сіл, яким 20 років тому через аварію на ЧАЕС, присвоїли статус забруднених,  такими вже не є – самі собою очистилися від радіації.
«Є висновки експертної комісії – нацкомісії з питань радіаційного захисту населення, яка відпрацювала всі 339 населених пунктів нашої області, вражених внаслідок чорнобильської катастрофи. Комісія рекомендує зняти статус населених пунктів із 155 в різних районах нашої області»,  — каже голова Рівненської обласної ради Юрій Кічатий.

Якщо рішення  приймуть,  десятки  тисяч жителів втратять статус чорнобильців.  У них заберуть усі пільги та надбавки.Це зменшення пенсійного віку на 5 років, доплати до стипендії, безкоштовне харчування у школах та безкоштовні рецепти на ліки. Люди вимагають ретельно дослідити територію і лише тоді приймати рішення.  Вони наводять дані, що у зоні хворобливі і дорослі, і діти. Наприклад, з 50-х призовників лише 2-3 одразу визнають гідними служби в армії. Решту відправляють у лікарні на дообстеження.  За зміну статусу зони має проголосувати Верховна Рада. Але відповідний  законопроект потрапить туди не раніше, як за півроку. До того часу своє слово мають сказати вчені, які продовжують дослідження радіаційного стану.

Виктор Другоруб


79

Новости партнеров