ВР прийняла постанову про відновлення Конституції-2004

ВР прийняла постанову про відновлення Конституції-2004

За відновлення дії Конституції 2004 року проголосували 325 народних депутатів Верховної Ради. На засіданні було прийнято постанову № 4178 «Про організаційні питання, пов’язані з актом, який відновлює дію Конституції зі змінами, внесеними згідно із законами № 2222-IV від 8 грудня 2004 року».

 

Законопроект передбачає можливість в парламенті формувати коаліцію депутатських фракцій, як фракціями, так і окремими народними депутатами. Так було визначено рішенням КС в 2010 році.

 

За словами Арсенія Яценюка, «Батьківщина», Верховна Рада «нарешті від імені народу України отримає повноваження на призначення уряду, всіх членів уряду, вплив на правоохоронну, судову та інші системи влади».

 

21 лютого Рада вже реєструвала закон про повернення Конституції 2004 року, згідно з яким в Україні буде діяти парламентсько-президентська форма правління. Документ був адресований президенту України Віктору Януковичу, але не був підписаний. В зв’язку з цим 22 лютого Рада вирішила прийняти й аналогічну постанову.

 

Постанова  чинна з моменту прийняття. Тепер парламент України отримає право сформувати уряд самостійно.

 

Верховною Радою також прийнято постанову про звільнення Юлії Тимошенко. За постанову «Про виконання міжнародних зобов’язань України щодо звільнення Юлії Тимошенко» проголосувало 322 нардепа.

Виктор Другоруб


127

Новости партнеров