Бюджети регіонів України стрімко порожніють

Бюджети регіонів України стрімко порожніють

У містах України проходять пікети і акції незадоволених жителів, які залишилися без засобів до існування

Державне казначейство України блокує кошти, передбачені для виплат бюджетникам зарплат і посібників.

Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки повідомляє про гострої ситуації з виплатою заробітної плати працівникам та стипендій студентам вищих навчальних закладів. У колективному зверненні профспілкових лідерів і студентів вищих навчальних закладів столиці до прем’єр-міністра Азарова, зазначається, що територіальні відділення Державної казначейської служби України в Києві блокують платежі за фінансовими зобов’язаннями державних вищих навчальних закладів столиці.

У місті Калуш оголошено місцевий дефолт – несвоєчасне фінансування змусило працівників адміністрації піти в неоплачувану відпустку на два тижні. Але цим складом справа не обмежилася: в неоплачуваних відпустках побували керівники майже всіх шкіл, дитячих садків, лікарень. «У відпустку без збереження зарплати пішли 12 директорів навчально-освітніх закладів, 11 завідуючих дошкільними закладами та 4 директори позашкільних освітніх закладів. Це все, що є в місті», — розповідає Леся Кобзан, заступник начальника управління освіти Калуської міськради. Наталія Кінаш, в.о. головного лікаря районної лікарні, повідомляє, що в лікарні немає можливості оплатити ремонт медичної апаратури, оскільки він не проходить проплату, що не дозволяє проводити якісну діагностику. Найчастіше в лікарню людям доводиться їздити в сусідні міста, в яких лікарні поки ще працюють в штатному режимі.

Кошти на зарплати чиновникам все ж виділили, щоб зняти наростаюче напруження. Однак, дефолт в місцевому масштабі – проблема не вирішена. Борг Держказначейства перед містом Калуші — близько 9 мільйонів гривень.

Нагадаємо, раніше неодноразово повідомлялося про те, що Держказначейство України блокує кошти, які повинні надходити в регіони. На сьогоднішній день, це не менше 1, 6 млрд гривень коштів місцевих бюджетів.

Виктор Другоруб


96

Новости партнеров