Мінагрополітики України звинувачує відомство Онищенко у брехні

Мінагрополітики України звинувачує відомство Онищенко у брехні

У Міністерстві аграрної політики України вважають, що Росспоживнагляд відверто збрехав, заявивши, що продукція торгової марки Roshen українського виробництва не відповідає якісним показникам. Така поведінка Росспоживнагляду, стверджують у відомстві, не відповідає духу українсько-російського співробітництва.

На думку мінагрополітики, українська сторона виконала всі умови російської сторони з організації інспектування кондитерських фабрик корпорації Roshen.

«При цьому, інспекційна група Росспоживнагляду порушила процедуру перевірок і на даному етапі відмовилася від конструктивного вирішення питання двосторонньої торгівлі. Такі дії суперечать законодавству обох країн і нормам і вимогам СОТ», — йдеться в заяві, поширеній українським міністерством.

Міністерство заперечує звинувачення Росспоживнагляду в неналежному контролі якості сировини, у виготовленні продукції на основі застарілих нормативів і інші безпідставними.

«Сировина, що використовується Roshen, пройшло всі внутрішньодержавні процедури контролю на дотримання показників безпеки та отримала відповідні державні санітарно-гігієнічні висновки, що підтверджують відповідність санітарно-хімічними показниками безпеки. Зазначені документи були продемонстровані інспекторам», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, Росспоживнагляд ввів заборону на постачання в РФ кондитерської продукції з українських фабрик корпорації Roshen 29- го липня у зв’язку з її невідповідністю вимогам до якості. Позапланові перевірки продукції корпорації Roshen також провели відповідні органи Казахстану, Узбекистану, Таджикистану, Киргизії та Молдови, проте не виявили порушень .

Перевірка фахівцями Роспотребнадзором фабрик Roshen почалася 22 жовтня. ередбачалося, що вона триватиме не менше двох тижнів і після того, як експерти Росспоживнагляд переконаються в якісності роботи кондитерських підприємств, продукція повернеться на ринок Росії.

Але вже наступного дня міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк висловив обурення наявністю у складі комісії Росспоживнагляду російських кондитерів.

«Я не розумію, чому в цій групі з’явилися конкуренти — представники шоколадних компаній Росії. Це що — це інспектування або виробничий шпигунство?»,- Заявив глава Мінагропроду .

У відповідь на це Геннадій Онищенко поскаржився, що перевірки українських підприємств проходили в «неділової і недружньої» обстановці, а також що інспектори не зустрілися з керівництвом корпорації та Мінагрополітики. Також він зазначив, що склад учасників перевірки був раніше доведений до ведення України:

«Це залишає багато питань і не дає однозначного розуміння цілей, які переслідувала Україну, запрошуючи фахівців на підприємства».

За словами чиновника, російська сторона може провести повторну перевірку українських підприємств Roshen «тільки на підставі принципової зміни позиції щодо забезпечення самого ходу перевірочних заходів».

Крім того, за словами Онищенко, проведена перевірка показала, що українська продукція виготовляється на основі застарілих нормативів і не відповідає санітарним вимогам Росії за показниками допустимого рівня дріжджів і цвілі, а основний постачальник сухого молока для продукції Roshen не входить до реєстру українських підприємств, допущених для поставок на російський ринок.

«Проведена перевірка залишила гнітюче враження , незважаючи на всі запевнення про те, що у них сучасне виробництво з використанням сучасних технологій, що забезпечують високу якість і безпеку продуктів» , — повідомив Геннадій Онищенко.

Водночас сама кондитерська корпорація Roshen ініціює розгляд з Росією в рамках Світової організації торгівлі. Своє прохання Roshen направила до міністерства економічного розвитку і торгівлі України .

Ольга Бузыка


130

Новости партнеров