20 років по тому. Україна виграє золото зимової Олімпіади

Перемогу в естафеті здобула збірна з біатлону. Це всього друга українська медаль вищої гідності, зароблена на «білих» іграх. До сьогодні єдиним золотом була нагорода фігуристки Оксани Баюл в Ліллехаммері в 1994 році.

Вже на першій стрільбі з боротьби за медалі випала збірна Німеччини. Франциска Пройсс занадто довго виправляла неполадки з гвинтівкою і затрималася на стрільбищі майже на 2 хвилини. На старт вона вийшла в останній момент, замінивши Еві Захенбахер-Штеле. Її і ще двох спортсменів з Німеччини підозрюють у вживанні допінгу. Застосування забороненого препарату вже підтвердили проби «А» і « Б», взяті у біатлоністки.
На першому ж етапі з естафети вибула збірна Франції. Марі-Лор Брюне впала і вдарилася головою. Продовжити гонку вона не змогла.
А в лідери естафети з першого етапу вирвалися українки. Наша збірна лідирувала по ходу всієї гонки і виграла золото. Олімпійськими чемпіонками Сочі стали Валя і Віта Семеренко, Юлія Джима і Олена Підгрушна. Українські біатлоністки на фініші «привезли» найближчим переслідувачам, збірної Росії, 26 секунд. Росіянкам дісталося срібло, а команді Норвегії бронза.

Збірна України повторила свій кращий результат в історії виступу на зимових Олімпіадах. Наша команда завоювала в Сочі золото і бронзу. Точно такий же «урожай» медалей українцям дістався в Ліллехаммері-1994. Всього ж за 6 зимових Ігор Україна завоювала 7 медалей.