Кримські татари прогнозують провокації на недільному мітингу в Сімферополі

Кримські татари просять не брати участь у мітингу, організованим нелегальним етнічним парламентом кримських татар — меджлісом, який має відбутися на головній площі Сімферополя у неділю. Вони прогнозують масовій безлад і провокації. Члени руху «Себат», що складається з кримськотатарських активістів, засуджують те що відбувається в Києві і називають це початком громадянської війни.

«Це давно не демократія, а дика середньовічна боротьба за владу», — сказав лідер руху «Себат» Сейдамет Деменджі на прес -конференції у Сімферополі.

Привід, за яким меджліс збирає на головній площі людей, — чергова дата вбивства більшовиками одного з родоначальників кримсько- татарського національного руху кримських татар Нумана Челебіджехана.

«Ніколи меджліс не відзначав цієї дати. І хіба не можна було в цей смутний час цю дату відзначити по іншому?  Скликати конференцію з ученими, розповісти про Челебіджіхана», — запитують «себатовці».

На їх думку, мітинг — гарний привід влаштувати провокації і тим самим покласти в Криму початок київським подіям.
«За нашими даними, планується захоплення будівлі Ради міністрів Криму. І меджліс до цього готується: скуплені черешки від лопат, будівельні каски, з материка приїхали озброєні бойовики. Досить одного пострілу», — заявив Деменджі.

Таким чином, впевнені в «Себаті», жертвою провокацій стане весь кримськотатарський народ, а Крим може стати новим Косово.

У той же самий час члени семи кримськотатарських організацій та 10 ветеранів національного кримськотатарського руху підписали звернення до народів Криму і до ООН, про що вони розповіли на ще одній прес -конференції, що пройшла в кримській столиці.

«Просимо зупинити ескалацію насильства, об’єднати всі етнічні спільноти і не дозволити розвести кримчан по національних квартирах. Крим повинен стати повноцінною автономією, що зберігає свою самобутність, яка цементує територіальну цілісність і державний суверенітет України», — заявив лідер партії «Міллі Фірка» Васві Абдураїмов.
Організатори прес -конференції просять Організацію об’єднаних націй, СНД і країни Європейського союзу виступити гарантами миру і спокою в Криму.

Звернення відкрите і пропонується до підписання для будь-яких організацій Криму, згодних із запропонованими постулатами.

«Нам потрібно не допустити перенесення конфлікту в регіони. Нам потрібно керуватися спокоєм та розсудливістю», — каже президент благодійного фонду «Ватандаш — Співвітчизники» Рустем Халілов.

Дмитрий Майдан


79

Новости партнеров