Лавров назвав заворушення в Україні спробою державного перевороту

Лавров назвав заворушення в Україні спробою державного перевороту

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав спробою силового захоплення влади останні події в Україні

Про це Лавров заявив в ході прес-конференції за підсумками третього міністерського раунду стратегічного діалогу Росія-РСАДПЗ, м. Ель- Кувейт, повідомляє МЗС РФ.

«Те, що відбувається на Україні викликає глибоку стурбованість. На жаль, всі досягнуті домовленості, коли керівництво України проявило добру волю, готовність шукати компроміси і виконало свою частину зобов’язань, були зірвані опозиціонерами — радикалами, що організували «похід» на Верховну Раду. Коли, зі зрозумілих причин, їх туди не пропустили (це була несанкціонована акція), вони стали закидати поліцейських «коктейлями Молотова», застосували вогнепальну зброю. Як відомо, вже є значне число загиблих і постраждалих. Виявляються факти наявності у цих радикалів не тільки стрілецької зброї, але і гранатометів. Все це дуже серйозно. Тривають спроби захоплення адміністративних будівель, органів прокуратури, міліції, військових частин», — зазначив Лавров.

За його словами, Росія не може охарактеризувати це інакше, як спробу державного перевороту і силового захоплення влади.

«Безумовно, провина лежить на екстремістах, які всі ці тижні і місяці прагнули довести ситуацію до силового сценарію. Серйозна частка відповідальності лежить і на опозиціонерах, які відмовлялися від компромісів та висували вимоги до влади поза рамками правового поля і в підсумку опинилися не в змозі виконати домовленості, в тому числі і в Раді», — зазначив Лавров.

Глава МЗС РФ зазначив, що російська сторона буде підтримувати будь-які форми зовнішнього сприяння врегулюванню кризи чинною владою в Україні в рамках українського конституційного поля.

«Але, повторю, вирішувати повинні влада і опозиція, які представляють певну частину населення у Верховній Раді», — сказав Лавров.

Дмитрий Майдан


97

Новости партнеров