Спікер кримського парламенту: «Це не українська війна, це російська війна»

Нинішнє протистояння на Україні слід розглядати в контексті Руського міру, частиною якого і є Україна. Про це в прямому ефірі «Недільного вечора» 19 лютого на телеканалі «Росія 1» заявив голова Верховної Ради Криму Володимир Константинов.

Спікер не став вступати в дискусію з приводу можливих варіантів і сценаріїв розвитку подій у Києві і країні в цілому, повідомляє РосУкрІнформ .

«У нас що, немає сил впоратися? Адже це не українська війна, це російська війна, ви зрозумійте: ми — частина Руського міру. Ми вже програли одну війну за Радянський Союз, коли країна розпалася у нас всіх на очах. Сьогодні те ж саме відбувається з Україною. 45 млн людей країна — якщо ми сьогодні втратимо її або будуть відбуватися ті події, коли кожен регіон буде визначатися — це трагедія не тільки України, це трагедія всього нашого світу. Невже у нас не вистачить сил це зупинити»,  - зазначив Константинов.

При цьому він висловив подив з приводу байдужого ставлення Росії до подій на Україні.

«Дуже багато говориться про іноземне втручання. Вже як мантру повторюють. Кримчани задають питання: а чому таке байдуже ставлення фактично Росії? От треба тепер перше місце в світі зайняти з невтручання», — сказав спікер, додавши, що опоненти чинної влади апелюють до урядів західних країн , не рахуючись з дипломатичними нормами, і домагаються результату.

Також Володимир Константинов відкинув які б то не було припущення про можливе сепаратизмі кримських татар.

«Це абсолютно помилковий постулат сьогодні, не відповідає дійсності. Кримські татари вже давно інтегровані в кримське співтовариство. Це працьовиті мирні люди», — зазначив голова ВР Криму.

«Це не їхня війна, абсолютно не їхня війна … Вони розумні люди, вони не будуть цим займатися, абсолютно переконаний. Інша справа, у них сила-силенна своїх проблем, які потрібно вирішувати, і чим скоріше, тим краще», — уклав Константинов.

Слід зауважити, що в свою чергу з російської сторони почали звучати заклики зупинити діється на Україні, так як у Росії під боком розгорнеться гуманітарна катастрофа. У соціальних мережах росіяни починають формувати групи, які готові прийняти у себе біженців з України.

Дмитрий Майдан


86

Новости партнеров