До 2018 року всіх українців зобов’яжуть обзавестися приладами обліку води та тепла

До 2018 року всіх українців зобов’яжуть обзавестися приладами обліку води та тепла

Верховна Рада України схвалила законопроект, згідно з яким
з 1 січня 2016 року по 1 січня 2018 всі категорії споживачів будуть зобов’язані встановити прилади комерційного обліку тепла, холодної та гарячої води.
У проекті закону «Про комерційний облік теплової енергії, води та водовідведення у сфері комунальних послуг», оприлюдненому на веб-сайті парламенту, йдеться, що ті, хто проігнорує нову норму, будуть штрафуватися.
Оснащення лічильниками будинків буде проводитися за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. На це буде потрібно приблизно 3,8 мільярда гривень.
З 1 січня 2016 наявність лічильників стане обов’язковою умовою при централізованому водопостачанні та постачанні гарячої води для всіх категорій споживачів за винятком юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які здійснюють управління багатоквартирним будинком (для них норма набуде чинності з 1 січня 2017 року).
При централізованому теплопостачанні наявність лічильників для всіх категорій споживачів стане обов’язковим з 1 січня 2017 (для юросіб і фізосіб-підприємців, які здійснюють управління багатоквартирним будинком, — з 1 січня 2018 року).
З 1 січня 2018 наявність приладів комерційного обліку стане обов’язковим для всіх підприємств у сфері відведення стічних вод за винятком юросіб і фізосіб-підприємців, які здійснюють управління багатоквартирним будинком.
За даними на листопад 2013 року в Україні приладами обліку теплової енергії обладнані 34,1 тис., або 50% запланованих житлових будинків, холодної води — 47,8 тис. (42% будинків), гарячої води — 7,8 тис. (25%).
Установка приладів комерційного обліку завершується на всіх об’єктах теплопостачання, з яких 93% лічильниками вже оснащені.
Нагадаємо, в серпні 2011 року розроблено законопроект, яким передбачалася обов’язкова установка побудинкових лічильників гарячої води і тепла в багатоквартирних будинках до 1 січня 2015 року.

Елизавета Будько


153

Новости партнеров