В МВС відкрили 40 кримінальних справ за фактами масових заворушень в Україні

В МВС відкрили 40 кримінальних справ за фактами масових заворушень в Україні

Міністерство внутрішніх справ відкрило близько 40 кримінальних виробництв за фактами масових сутичок міліції і протестувальників проти влади в Україні
Це стосується як столиці, так і регіонів. З них у Києві зареєстровано 24 кримінальних провадження, повідомив заступник начальника Головного слідчого управління МВС Олег Татаров.

Зокрема, за його словами, за умисні вбивства, організацію масових заворушень, посягання на життя співробітників правоохоронних органів. Поряд з цим відкриті виробництва за фактами захоплення адміністративних будівель, вчинення масових заворушень і підпалів органів влади у Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Рівненській областях.

За словами представника ГСУ, в правоохоронні органи доставлено 77 осіб, 58 з них вже затримано процесуально. Зараз вирішується питання про затримання ще 10 осіб, які вчинили кримінальні злочини.

«На жаль, є 24 людини, які загинули під час сутичок. 10 з них правоохоронці, 14 — цивільні особи. Деякі з них мають вогнепальні поранення, у переважній більшості, сліпі поранення. Можна стверджувати, що вони вчинені з переробленої вогнепальної зброї. Можливо, постріли були в натовпі. Міліція встановлює обставини вчинення кримінальних злочинів і з’ясовує, хто до них причетний», — сказав Татаров .

За його словами, міліцією вилучається зброя, яку залишають зловмисники при спробі уникнути кримінальної відповідальності. Зараз його досліджують, в тому числі перевіряють на причетність до скоєння інших злочинів.

Нагадаємо, за офіційними даними в ході безладів 18 лютого в Києві загинули 25 осіб, з них 10 правоохоронців.

Виктор Другоруб


104

Новости партнеров