Євросоюз готовий скасувати роумінг

Євросоюз готовий скасувати роумінг

Із заявою про необхідність скасування роумінгу в найближчій перспективі виступила єврокомісар з цифрових технологій Нелі Крус. Причини — результати останнього дослідження європейського агентства з вивчення громадської думки «Євробарометр».

За його даними, 47 % опитаних не використовують мобільний інтернет під час поїздок по країнах ЄС. Крім того, тільки одна людина з 10 використовує електронну пошту в звичайному режимі, а більше чверті просто відключають свої мобільні телефони, пише ІТАР -ТАСС.

«Я, чесно кажучи, шокована цими цифрами. Вони показують, що ми повинні завершити роботу і усунути оплату роумінгу. Споживачі обмежують використання своїх мобільних телефонів, що також безглуздо і для компаній. Це не просто боротьба між відпочиваючими і телекомунікаційними компаніями. Роумінг не має ніякого сенсу в єдиному ринку — це економічне безумство», — говорить єврокомісар.

Ініціатива щодо скасування плати за роумінг була висунута Комітетом Європарламенту з промисловості, досліджень та енергетики в липні 2013 року.

«Ця рекомендація повинна доповнити діючі в ЄС з 30 червня 2007 норми з послідовного скорочення роумінгових цін», — пояснив експерт Гендиректорату Єврокомісії з інформаційних технологій.

Скасування роумінгу в Європі повинне відбутися 1 липня 2017, а останнє зниження роумінгових цін на всі види послуг — 1 липня 2014 року. З цього моменту ціна вихідного дзвінка на європейські номери не може перевищувати 0,19 євро, СМС — 0,06 євро, 1 мегабайт трафіку — 0,20 євро.

Скасування плати за роумінг торкнеться лише абонентів європейських операторів, тобто — громадян ЄС. Мобільні оператори держав, що не входять в ЄС, і далі будуть надавати своїм абонентам послуги роумінгу в Європі.

 

Дмитрий Майдан


123

Новости партнеров