Президент Венесуели вислав з країни американських послів

Президент Венесуели вислав з країни американських послів

Президент Венесуели Ніколас Мадуро у телевізійному виступі оголосив про рішення вислати з країни трьох співробітників американського консульства.
Він не назвав їх поіменно, проте висунув проти них звинувачення в тому, що під приводом виконання своїх консульських обов’язків вони проникали до вузів країни і провокували студентів на антиурядові виступи, які тривають у країні вже два тижні, повідомляє ИТАР -ТАСС.
Мадуро також заявив, що США підтримують тісні зв’язки з опозицією і надають їй допомогу в справі підготовки повалення уряду.
За словами президента, постпред Венесуели у Вашингтоні отримав попередження від Держдепартаменту США про те, що арешт лідера венесуельської опозиції Леопольдо Лопеса матиме негативні міжнародні наслідки для Каракаса. Мадуро заявив, що керівництво країни не потерпить загроз від кого б то не було.
Міністр внутрішніх справ Венесуели Мігель Родрігес, виступаючи перед журналістами минулого тижня, заявив, що студентські виступи носять характер змови, і звинуватив їх організаторів у тому, що вони пройшли підготовку за кордоном. Вони створили угруповання, яке ставить своєю метою насильницьке повалення уряду, повідомив міністр.
У неділю в Каракасі знову пройшла демонстрація, в якій взяли участь кілька тисяч студентів. Її організатори звинуватили владу у застосуванні насильства щодо учасників протестних виступів в країні, що вилилися в безлади і зіткнення з силами безпеки.
Раніше в ході антиурядових демонстрацій в столиці країни Каракасі загинули не менше трьох осіб, десятки були поранені. Населення Венесуели невдоволено зростанням економічних проблем. За 2013 інфляція в країні перевищила позначку в 50 %, а жителі країни говорять про розгул корупції. Крім того, демонстранти вимагають від влади вжити заходів для боротьби з злочинністю і амністувати затриманих раніше маніфестантів. Влада Венесуели звинувачує в організації заворушень лідера опозиційної партії Венесуели «Народна воля» Лопеса.

Дмитрий Майдан


108

Новости партнеров