США вимагають від України припинити всі розслідування і арешти демонстрантів

США вимагають від України припинити всі розслідування і арешти демонстрантів

Влада України повинна припинити всі розслідування щодо активістів опозиції, а також їх арешти і затримання

Про це заявила представник держдепартаменту США Марі Харф, пишуть «РИА Новости».

Мітинги в Україні почалися в листопаді 2013 року, коли кабмін оголосив про паузу в євроінтеграції. 19 січня в Києві відбулися зіткнення протестуючих з правоохоронцями, в результаті безладів загинули три людини. У зв’язку з масовими заворушеннями були затримані 234 людини, з них 140 були заарештовані.

«Ми наполягаємо, щоб уряд припинив всі розслідування, арешти, затримання, судове переслідування демонстрантів і активістів громадянського суспільства, які брали участь у протестах Євромайдану. Ми також серйозно стурбовані зростаючим залякуванням ЗМІ і неурядових організацій, які виступають за фундаментальні демократичні принципи», — йдеться в заяві Харф .

Наприкінці січня Верховна Рада прийняла закон про амністію учасників масових заворушень, крім тих, що вчинили особливо тяжкі злочини. Але амністія буде введена в дію лише, якщо до 17 лютого звільнять захоплені адміністративні будівлі, при цьому мова не йде про звільнення вулиць, де проходять мирні акції протесту. У п’ятницю генпрокурор повідомив, що всі затримані учасники протестів звільнені. Депутат від «Батьківщини» Сергій Соболєв підтвердив цю інформацію і повідомив, що опозиція приступила до звільнення вулиці Грушевського і будівлі київської мерії.

За її словами, Вашингтон вітає звільнення затриманих учасників протестів, як і рішення опозиціонерів звільнити захоплені будівлі держустанов. США вважають це важливим кроком щодо зниження напруженості в країні, що відкриває шлях до мирного врегулювання кризи.

«Наступним кроком має стати створення багатопартійного технічного уряду з справжнім поділом повноважень, яке може завоювати довіру українського народу і відновити політичну і економічну стабільність», — сказала представник держдепу.

Виктор Другоруб


102

Новости партнеров